W dniach 19-21.10.2012 r. w Luboniu od Poznaniem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo. Organizatorem zawodów była Akademia Judo Poznań. Na stracie stawili się najlepsi judocy w kraju, łącznie z olimpijczykami z Londynu. W większości wag nie było niespodzianek i zwyciężali faworyci. Z wielkopolskich judoków najbliżej medalu był Łukasz Ziembikiewicz /AZS WSPiA Poznań/  w 60 kg, który brązowy medal przegrał decyzją sędziów dwa do jednego. Walki  o brązowe medale przegrały Barbara Jopek /Akademia Judo Poznań/ w 48 kg , Anna Woronowicz /UKS Gimnazjon Suchy Las/ w kategorii open i Iwona Kusior /UKS Junior Lipno/ w 78 kg. Również piąte miejsce wywalczyła Magdalena Gubańska /Akademia Judo Poznań/ w plus 78 kg.