W dniach 6 i 7 lutego w Poznaniu odbył się kurs doszkoleniowy z zakresu stopni Dan i Kyu. Organizatorem Kursu był Polski Związek Judo, Komisja Kyu i Dan i Okręgowy Związek Judo w Poznaniu. Zajęcia odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 106 przy ulicy Janickiego 22. Na co dzień w Zespole Szkół 106 odbywają się zajęcia sekcji judo Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia. Kurs prowadzili przedstawiciele Komisji Kyu i Dan panowie Marian Jasiński, Czesław Koperski i Andrzej Bączykowski. W kursie uczestniczyło 40 trenerów i zawodników z klubów wielkopolskich. Do egzaminu na 1 i 2 dan przystąpiło 7 osób a do egzaminu na I i II kyu 5 osób, którzy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.

W dniu 01.02.2015 r. w Poznaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów Młodszych i Juniorów. W zawodach brało udział 81 zawodników z całej Polski. Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się dekoracja zawodników i zawodniczek, którzy uplasowali się na pozycjach od pierwszego do trzeciego miejsca w rankingu województwa wielkopolskiego za 2014 rok w kategorii juniora młodszego, juniora i seniora. Zwycięzcy rankingu udekorowani zostali statuetkami, a pozostali listami gratulacyjnymi.

W dniu 31.01.2015 r. w Poznaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci i Młodzików. W zawodach brało udział ponad 160 zawodników z całej Polski. Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się dekoracja zawodników i zawodniczek, którzy uplasowali się na pozycjach od pierwszego do trzeciego miejsca w rankingu województwa wielkopolskiego za 2014 rok. Zawodnicy udekorowani zostali statuetkami i dyplomami.

W dniach 1-2.03.2014 r. w Cielczy koło Jarocina rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się nagrodzenie medalistów rankingu wojeówdztwa wielkopolskiego za 2013 rok. W zawodach dzieci i młodzików startowało 127 zawodników, natomiast w juniorach młodszych i juniorach 94 osoby. Ponadto ULKS Ippon Jarocin zorganizował Festyn Judo Dzieci.

W dniach 24-26.01.2014r. w Kwiejcach w Ośrodku Sportowym WSPiA na zaproszenie Kanclerza uczelni WSPiA odbyły się konsultacje Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Młodziczek oraz Kurs Sędziowski dla sędziów i kandydatów OZJudo. W konsultacjach Kadry Wojewódzkiej brało udział 20 zawodniczek i zawodników z Klubów i UKS-ów województwa wielkopolskiego. Treningi prowadzili Michał Pokrywka i Mariusz Groński. Zawodnicy i zawodniczki uczestniczący w konsultacjach poza treningami mieli okazję zapoznać się z najnowszymi zmianami w przepisach sportowych i sędziowskich. Zajęcia poprowadziła pani Maria Litwinowicz. W kursie sędziowskim wzięło udział 12 sędziów i kandydatów oraz trenerzy uczestniczący w konsultacjach. Zajęcia na kursie prowadziła pani Maria Litwinowicz -Sędzia kontynentalny.

W dniu 8.12.2013 r. w Poznaniu rozegrany został Gwiazdkowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików. W zawodach startowało 96 zawodników z klubów Wielkopolski. Każdy ze startujących otrzymał świąteczną paczkę i został udekorowany dyplomem. Zawody współfinansowane były przez Urząd Miasta Poznania.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów Młodszych brało udział 73 zawodników, głównie z wielkopolskich klubów. Zawody były podsumowaniem wyników uzyskanych w 2012 roku. Medaliści mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych zostali udekorowani torbami firmy adidas, a także statuetkami i listami gratulacyjnymi. Ponadto zawodnicy otrzymali nagrodę od Prezesa OZ Judo. Natomiast każdy z trenerów, który się przyczynił do sukcesów swoich podopiecznych otrzymał list gratulacyjny. Okazjonalną paterę otrzymał prezes Akademia Judo Poznań Radosław Miśkiewicz za organizację Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek. W zawodach nie było większych niespodzianek i wygrywali faworyci.

Organizatorem Poznańskiego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu i Urząd Miasta Poznania. W kategorii dzieci na starcie stanęło 70 dzieci z klubów głównie województwa wielkopolskiego, natomiast w kategorii młodzików i młodziczek 50 zawodników. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, a najlepsi zawodnicy zostali udekorowani medalami i dyplomami.

W dniach 19-21.10.2012 r. w Luboniu od Poznaniem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo. Organizatorem zawodów była Akademia Judo Poznań. Na stracie stawili się najlepsi judocy w kraju, łącznie z olimpijczykami z Londynu. W większości wag nie było niespodzianek i zwyciężali faworyci. Z wielkopolskich judoków najbliżej medalu był Łukasz Ziembikiewicz /AZS WSPiA Poznań/ w 60 kg, który brązowy medal przegrał decyzją sędziów dwa do jednego. Walki o brązowe medale przegrały Barbara Jopek /Akademia Judo Poznań/ w 48 kg , Anna Woronowicz /UKS Gimnazjon Suchy Las/ w kategorii open i Iwona Kusior /UKS Junior Lipno/ w 78 kg. Również piąte miejsce wywalczyła Magdalena Gubańska /Akademia Judo Poznań/ w plus 78 kg. Na siódmej pozycji zawody ukończyły: - Joanna Witkowska /Akademia Judo Poznań/ w 48 kg - Kamila Busse /OŚ AZS Poznań/ w 52 kg - Anna Woronowicz /UKS Gimnazjon Suchy Las/ w 70 kg - Katarzyna Zalewska /OŚ AZS Poznań/ w 78 kg - Aleksandra Grygiel /AZS WSPiA Poznań/ w 78 kg - Katarzyna Luboń /AZS WSPiA Poznań/w plus 78 kg - Artur Gramała /AZS WSPiA Poznań/ w plus 100 kg

W sobotę 13.10.2012 r. w Poznaniu rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Judo. W zawodach uczestniczyła młodzież urodzona w latach 1997,1998 i 1999. W klasyfikacji drużynowej chłopców pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół nr 3 w Pile, przed Zespołem Szkół w Sierakowie koło Rawicza i Zespołem Szkół w Pobiedziskach. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum nr 4 w Poznaniu, przed Zespołem Szkół nr 3 w Pile i Zespołem Szkół w Pobiedziskach. Gratulacje!!!!

Sobótka za Wrocławiem była organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek, które rozegrane zostały w sobotę 22.09.2012 r. W kategorii młodzików w klasyfikacji drużynowej województwa wielkopolskiego pierwsze miejsce wywalczyła UKS 3 Piła, następnie Górnik Konin i na trzecim miejscy ex aequo UKS Gimnazjon Suchy Las i UKS 12 Leszno. W kategorii młodziczek zwyciężyła OŚ AZS Poznań, przed AZS UAM Poznań i UKS Gimnazjon Suchy Las. Serdeczne gratulacje!!!

Około 175 zawodników z 15 klubów uczestniczyło w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików rozegranym w Lipnie. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, każdy z uczestników otrzymał medal, dyplom i ciepły posiłek. Ponadto najlepsi wywalczyli nagrody rzeczowe.

W niedzielę 3.06.2012 r. w Opolu rywalizowali juniorzy i juniorki. Na najwyższym stopniu podium stanęły Katarzyna Wiszniewska z UKS 3 Piła w 48 kg i Aleksandra Grygiel z AZS WSPiA Poznań w 78 kg. Na trzeciej pozycji uplasowały się Joanna Milej w 57 kg i Angelika Sziwa w 63 kg. Obie z OŚ AZS Poznań. W kategorii juniorów brązowy medal wywalczył Igor Jasłowski z UKS 3 Piła w 55 kg. Gratulacje!!

Otwarty Puchar Polski Juniorów/ek - Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi przyniósł dla Wielkopolski pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik PKS Olimpia Poznań Łukasz Szafran w wadze do 73 kg pokonując w finale przez wazari zawodnika z Rosji. Srebrny medal wywalczyła Angelika Sziwa z OŚ AZS Poznań w kategorii wagowej do 63 kg. Brązowe medale wywalczyli: - Kamila Busse /OŚ AZS Poznań/ w 48 kg - Joanna Polerowicz /AZS WSPiA Poznań/ w 78 kg - Marek Wawrzkiewicz /UKS 3 Piła/ w 55 kg Gratulacje!!!!

Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Regionu III wyłoniły finalistów. Osoby mające największe szanse na medale z województwa wielkopolskiego nie zawiodły i pewnie uzyskały kwalifikacje. W eliminacjach startowali najlepsi zawodnicy z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w lipcu w Bochni.

Po raz XXII w Lesznie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Judo Młodzików i Dzieci. Na starcie stanęło ponad 220 zawodników z całej Polski. Jak zwykle wzorowa organizacja turnieju wpłynęła na szybkość rozegrania zawodów. Najlepsi zawodnicy zostali udekorowani statuetkami, dyplomami a pierwszych pięć drużyn otrzymało puchary. Po zawodach można było skorzystać z pobytu w basenie.

Po zawodach juniorek młodszych, tym razem seniorki i seniorzy gościli w Luboniu. Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta zdobywając cztery brązowe medale: - Kamila Busse /OŚ AZS Poznań/ w 48 kg - Joanna Witkowska /Akademia Judo Poznań/ w 48 kg - Julia Roszkiewicz / AZS WSPiA Poznań/ w 52 kg - Katarzyna Luboń /AZS WSPiA Poznań/ w plus 78 kg Gratulacje!!!!

Ostatni sprawdzian juniorów/ek młodszych przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży już za za nami. Akademia Judo Poznań była organizatorem w/w zawodów. Wyniki przedstawiają się następująco: - I miejsce - Paula Kułaga z TDK Trzcianka w plus 70 kg - II miejsce - Katarzyna Wiszniewska z UKS 3 Piła w 48 kg - II miejsce - Patrycja Sumela z AZS WSPiA Poznań w 40 kg - II miejsce - Tomasz Drzewiecki z UKS 3 Piła w 73 kg - III miejsce - Anna Łapaczyńska z UKS Leśnik Kaczory w 40 kg - III miejsce - Alicja Kotowska - Gwardia Piła w plus 70 kg - III miejsce - Patrycja Szymankiewicz - UKS Gimnazjon Suchy Las w 63 kg - III miejsce - Radosław Kasprzyk - PKS Olimpia Poznań w 90 kg - III miejsce - Mateusz Woźniak - ULKS Ippon Jarocin w 81 kg - III miejsce - Tomasz Stodolski - UKS Leśnik Kaczory w 66 kg Serdeczne gratulacje!!!!

W dniach 14-15.04.2012 r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszca. Złote medale wywalczyły nasze juniorki: - Paula Kułaga z TDK Trzcianka w plus 78 kg - Kamila Busse z OŚ AZS Poznań w 48 kg Srebro przypadło: - Joannie Polerowicz z AZS WSPiA Poznań w 78 kg - Patrykowi Ziembikiewiczowi z AZS WSPiA Poznań w 55 kg Na piątej pozycji w wadze do 78 uplasowała się Aleksandra Grygiel z AZS WSPiA Poznań. Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów!!!!

W dniu 25.03.2012 r. w Poznaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych na 2012 r. W zawodach uczestniczyło około 120 zawodników, którzy reprezentowali szkoły województwa wielkopolskiego, a także 13 klubów w których trenują. Zawody pozwoliły wyłonić Mistrzów na 2012 r.

Ponad 900 judoków z całej Polski uczestniczyło w IX Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie. Pierwszego dnia walczyły roczniki 2000 i 2001 razem i 2002 i 2003 razem. W drugim dniu odbył się Puchar Polski Młodzików i Młodziczek i zawody w kategorii juniorów/ek młodszych. Ponad 60 zgłoszonych klubów w tym zawodnicy z Niemiec, Rosji i Białorusi. Bardzo dobra organizacja, wiele pasjonujących walk, na stałe wpisały się w ten turniej, który jest uważany za jeden z najlepszych w Wielkopolsce. Na Pucharze Polski Młodzików zawodnicy z Wielkopolski wywalczyli: - I miejsce – Oskar Pazdaj z UKS 3 Piła w 38 kg - II miejsce – Malwina Kobus z OŚ AZS Poznań w plus 70 kg - III miejsce – Dominika Gubańska z UKS Olimp Rawicz w plus 70 kg - III miejsce - Vanessa Machnicka z Akademia Judo Poznań w 40 kg - III miejsce – Dżesika Pieczyńska z UKS Górnik Konin w 63 kg - III miejsce – Agnieszka Olizar z UKS Junior Lipno w 70 kg - III miejsce – Beniamin Podemski z UKS 3 Piła w 42 kg Gratulacje dla organizatora UKS Gimnazjon Suchy Las!!!!

W zakończonym w dniu dzisiejszym Pucharze Polski Juniorów i Juniorek zawodnicy z województwa wielkopolskiego wywalczyli następujące pozycje medalowe: - 2 miejsce - Paula Kułaga /TDK Trzcianka/ w +78 kg - 3 miejsce - Kamila Busse /OŚ AZS Poznań/ w 48 kg - 3 miejsce - Aleksandra Grygiel /AZS WSPiA Poznań/ w 78 kg - 3 miejsce - Łukasz Ziembikiewicz /AZS WSPiA Poznań/ w 60 kg Gratulacje!!!!!

Pierwszego dnia Pucharu Polski juniorów młodszych rozgrywanego w Skierniewicach w dniu 03.03.2012 walczyli mężczyźni. Zawodnicy z Wielkopolski wywalczyli kilka medali: - 2 miejsce – Tomasz Stodolski w UKS Leśnik Kaczory w 66 kg - 3 miejsce - Tomasz Drzewiecki z UKS 3 Piła w 73 kg - 3 miejsce – Michał Winiarski z UKS Gimnazjon Suchy Las w 73 kg Drugiego dnia rywalizowały juniorki młodsze i spisały się wyśmienicie zdobywając następujące medale: - 1 miejsca – Roksana Łosoś z UKS 3 Piła w 44 kg - 2 miejsce – Katarzyna Wiszniewska z UKS 3 Piła w 48 kg - 2 miejsce – Patrycja Sumela z AZS WSPiA Poznań w 40 kg - 2 miejsce – Paula Kułaga z TDK Trzcianka w +70 kg - 2 miejsce – Marta Stępka z UKS 3 Piła w 70 kg - 3 miejsce – Oliwia Gawron z Akademia Judo Poznań w 70 kg - 3 miejsce – Vanessa Machnicka z Akademia Judo Poznań w 40 kg - 3 miejsce – Alicja Kotowska z Gwardia Piła w +70 kg Serdeczne gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!

W Poznańskim Turnieju Judo Juniorów i Juniorek, rozegranym w Poznaniu w dniu 05.02.2012 r. brało udział 59 zawodników z 13 klubów. Wiele walk stało na wysokim poziomie. Turniej stanowił etap przygotowania do centralnych imprez wiosennych.

Po raz pierwszy w tym roku Okręgowy Związek Judo w Poznaniu był organizatorem Zimowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików.W turnieju rywalizowało około 180 zawodników z 20 klubów. Przed zawodami odbyło się uroczyste posumowanie medalistów w rocznej klasyfikacji rankingowej województwa wielkopolskiego za 2011 r.

Ostatni tegoroczny turniej judo organizowany przez Okręgowy Związek Judo w Poznaniu już za nami. W zawodach brało udział 39 zawodników z 8 klubów. Każdy z uczestników otrzymał paczkę ze słodyczami. Ponadto brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek Katarzyna Luboń i jej trener Sebastian Jakrzewski zostali udekorowani nagrodami i listami gratulacyjnymi.

W dniach 9-11.12.2011 r. w malowniczej miejscowość Kwiejce położonej w Puszczy Noteckiej został rozegrany camp judo dla zawodników i zawodniczek z wielkopolskich klubów. Zawodnicy zakwaterowani byli w domu sportowca należącego do Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. W campie brało udział 47 zawodników z następujących klubów: Olimpia Poznań, UKS Gimnazjon Suchy Las, UKS Dębiec Poznań, AZS Poznań, ULKS Ippon Jarocin, AZS WSPiA Poznań, Gwardia Piła. Koszty zakwaterowania i wyżywienia zostały w całości pokryte przez Kanclerza WSPiA w Poznaniu i Prezesa OZ Judo w Poznaniu pana Janusza Musiała. Trzy dni pobytu wykorzystane zostały na trening techniczny i trening walk. W trakcie campu odbyła się miła uroczystość wręczenia nagrody przez klub AZS WSPiA Poznań dla Katarzyny Luboń za wywalczenie brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorek. Ośrodek stanowi bardzo dobrą bazę treningową do uprawiania judo i szlifowania formy.

Pierwszy dzień Pucharu Polski Młodzików już za nami. Najlepsi młodzicy rywalizowali w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w Bytomiu w dniu 19.11.2011 r. Zawodnicy z wielkopolskich klubów wywalczyli trzy medale: - Piotr Kowalski z UKS Górnik Konin - 2 miejsce w 50 kg - Konrad Wojciechowski z TS Olimpia Poznań - 2 miejsce w 81 kg - Michał Olejnik z UKS Gimnazjon Suchy Las - 3 miejsce w 38 kg Również trzy medale wywalczyły dziewczyny z Wielkopolski: - Alicja Kotowska z OŚ AZS Poznań- 2 miejsce w plus 70 kg - Oliwia Gawron z Akademia Judo Poznań - 3 miejsce w 70 kg - Patrycja Sumela z UKS Smecz Pobiedziska - 3 miejsce w 40 kg Gratulacje!!!!!!

W pierwszy dniu Otwartego Pucharu Polski Juniorów/ek Młodszych - Liberty Cup rywalizowali juniorzy młodsi. Dwa brązowe medale dla Wielkopolski wywalczyli Michał Winiarski z UKS Gimnazjon Suchy Las w 66 kg i Tomasz Drzewiecki z UKS 6 Piła w 73 kg. Drugi dzień zawodów to trzy złote medale zdobyte przez: - Roksana Łosoś z UKS 6 Piła w 44 kg - Patrycja Szymankiewicz z UKS Gimnazjon Suchy Las w 63 kg - Paula Kułaga z TDK Trzcianka w plus 70 kg Srebro wywalczyła: - Marta Stępka w 70 kg z UKS 6 Piła Brązowe medale wywalczyły: - Anna Olejnik z UKS Gimnazjon Suchy Las w 44 kg - Anna Walkowiak z TS Olimpia Poznań w 52 kg - Katarzyna Gano z UKS Junior Lipno w plus 70 kg Gratulacje dla zawodników i trenerów!!!!!!!

W dniu 05.11.2011 r. w Luboniu rozegrany został Puchar Polski Seniorów i Seniorek. Organizatorem była Akademia Judo Poznań. Okazał się szczęśliwy dla wielkopolskich judoczek. Nasze dziewczyny wywalczyły trzy srebrne medale: - Paulina Jazdończyk z UKS Junior Lipno w 52 kg - Joanna Polerowicz z AZS WSPiA Poznań w 78 kg - Katarzyna Luboń z AZS WSPiA Poznań w plus 78 Czwarte miejsce wywalczyła Patrycja Witoń z AZS WSPiA Poznań w 52 kg. Na piątych pozycjach uplasowały się: Weronika Kryk z AZS Poznań w 52 kg, Anna Woronowicz z UKS Gimnazjon Suchy Las w 70 kg, Ziembikiewicz Łukasz i Ziembikiewicz Patryk z AZS WSPiA Poznań w 60 kg, Kamil Koperski z AZS UAM Poznań w 73 kg Gratulacje dla zawodników i trenerów.

Kolejny Turniej o Puchar Wójta Gminy Lipno zakończył się sukcesem organizacyjnym. W zawodach startowało około 150 zawodników, głównie z wielkopolskich klubów. Najlepsi z kategorii wagowych udekorowani zostali medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dla każdego przewidziany został ciepły posiłek. Więcej po otrzymaniu oficjalnych wyników.

W dniu 29.10.2011 r. we Wrocławiu został rozegrany Otwarty Puchar Polski – Międzynarodowe Mistrzostwa Wrocławia Juniorów i juniorów młodszych. W zawodach brała udział kadra narodowa juniorek Szwecji , kluby z Holandii, Belgii, Ukrainy, Anglii oraz liczne kluby z całej Polski. Niestety organizacja turnieju przerosła organizatora, gdyż ostatnie walki zakończyły się przed północą. Pomimo dużego zmęczenia nasi zawodnicy uzyskali wspaniałe wyniki. W kategorii juniorek młodszych złote medale wywalczyły: - Paula Kułaga w wadze plus 78 kg z TDK Trzcianka - Roksana Łosoś w 44 kg z UKS 6 Piła Brąz: - Anna Olejnik w 44 kg z UKS Gimnazjon Suchy Las - Patrycja Szymankiewicz w 63 kg z UKS Gimnazjon Suchy Las - Daniel Rewers w 73 kg z UKS 6 Piła W kategorii juniorek: Złoto: - Kamila Busse w 48 kg z OŚ AZS Poznań Srebro: - Paula Kułaga w plus 78 kg z TDK Trzcianka Brąz: - Joanna Polerowicz w 78 z AZS WSPiA Poznań W kategorii juniorów: Brąz: - Marek Wawrzkiewicz w 55 kg z UKS 6 Piła - Szymon Cierach w plus 100 kg z Gwardia Piła Serdeczne gratulacje!!!!!

Ponad 300 zawodników uczestniczyło w siódmym Międzynarodowym Rawickim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w dniu 22.10.2011 r. W zawodach uczestniczyła ekipa z Białorusi. Walki były bardzo zacięta i organizacja turnieju stała na wysokim poziomie.

W dniach 15-16.10.2011 r. w Poznaniu rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów,juniorów młodszych i młodzików. Odbyły się pod patronatem Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Okręgowego Związku Judo w Poznaniu. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Honorowy Prezes Okręgowego Związku Judo w Poznaniu Jan Kaczorowski. Podczas otwarcia zawodów tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski zostali udekorowani listami gratulacyjnymi i nagrodami rzeczowymi. Trenerom medalistek wręczono listy gratulacyjne. Po oficjalnej części zawodów odbyły się zawody, w których uczestniczyły oprócz klubów z Polski ekipy z Francji, Białorusi i Szwecji. Wiele walk stało na bardzo wysokim poziomie.

950 zawodników i zawodniczek z całej Polski i z 14 krajów brało udział w Międzynarodowym Pucharze Polski - Warsaw Judo Open rozgrywanym w dniach 1-2.10.2011 r. Pierwszego dnia zawodów rywalizowały juniorki młodsze, juniorzy i młodzicy. Patrycja Sumela /40 kg/ z UKS Smecz Pobiedziska, Kamila Busse /48 kg/ z OŚ AZS Poznań i Paula Kułaga /+70 kg/ z TDK Trzcianka wywalczyły złote medale. Srebrny medal zdobyła Roksana Łosoś /44 kg/ z UKS 6 Piła. Dwa brązowe medale przypadły zawodniczkom OŚ AZS Poznań - Angelice Sziwa /63 kg/ i Joannie Milej /57 kg/. W drugim dniu zawodów najwcześniej rozpoczęły rywalizację juniorki i tym razem nasze dziewczyny nie zawiodły. Kamila Busse z OŚ AZS Poznań po raz drugi wywalczyła złoty medal w wadze do 48 kg. Srebro dla Joanny Polerowicz /78 kg/ z AZS WSPiA Poznań, a brąz dla Angeliki Sziwa /63 kg/ z OŚ AZS Poznań. W kategorii młodziczek brązowy krążek wywalczyła Agnieszka Olizar /70 kg/ z UKS Junior Lipno, natomiast w juniorach młodszych trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Woźniakowi /73 kg/ z ULKS Ippon Jarocin. Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów!!!

W dniu 25.09.2011 r. w Pile rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Dziewczęta z OŚ AZS Poznań zostały drużynowymi v-ce Mistrzyniami Polski. W pierwszym meczu pokonały utytułowany klub Polski Czarnych Bytom 5:3 (50:30), następny pojedynek zakończył się remisem z Juvenią Wrocław 3:3 (30:30). Ostatnie dwa pojedynki wygrały z Akademią Judo Poznań 6:2 (60:17) i z UKS 6 Piła 5:3 (50:30). Do tytuły Mistrzyń Polski zabrakło jednej wygranej walki. Skład drużyny: Patrycja Sumela, Wiktoria Janicka, Marta Ogrodnik, Kamila Busse, Patrycja Szary, Alicja Hyska, Joanna Milej, Natalia Łaban i Angelika Sziwa. Natomiast w kategorii juniorów młodszych bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS 6 Piła zdobywając brązowy medal. W pierwszym pojedynku ulegli Juvenii Wrocław 5:3 (47:20), w drugim pokonali AZS Gliwice 5:4 (45:40), w kolejnym zwycięstwo z Kodokan Toruń 5:4 (47:37). W półfinale ulegli Czarnym Bytom. W kategorii dziewcząt Akademia Judo Poznań uplasowała się na czwartej pozycji, a UKS 6 Piła na piątej. W kategorii juniorów młodszych UKS Gimnazjon Suchy Las sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów!!!!!

W dniu 17.09.2011 r. w Suchym Lesie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek. Rywalizowały ze sobą cztery województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie i opolskie. W kategorii młodziczek z klubów Wielkopolski najwięcej punktów wywalczył OŚ AZS Poznań przed UKS 12 Leszno i Akademią Judo Poznań. W kategorii młodzików na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się UKS 6 Piła i OŚ AZS Poznań, a następnie Górnik Konin. W kategorii młodziczek startowało 19 klubów, a w młodzikach 22 kluby.

W dniu 7.09.2011 r. członkowie Zarządu OZ Judo wizytowali ośrodek sportowo - rekreacyjny \"Dom Sportowca\", który jest położony w Kwiejcach w Puszczy Nadnoteckiej. Ośrodek jest własnością Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Na terenie ośrodka znajdują się: 60 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych z oddzielnym węzłem sanitarnym – w wysokim standardzie sala do sportów walki wyłożona nowiutką tatami siłownia sala fizjoterapii bezpośredni dostęp do jeziora Piast – dwa pomosty boisko wielofunkcyjne oraz do piłki plażowej plac zabaw dla dzieci ogródek grillowy sale konferencyjne stołówkę doskonale wyposażone zaplecze kuchenne bar Obiekt stanowi doskonałe miejsce do organizacji zgrupowań sportowych lub konsultacji. Oficjalna strona ośrodka pod adresem http://domsportowca.pl/

Pierwszego dnia Pucharu Polski Juniorów Wielkopolscy zawodnicy wywalczyli dwa brązowe medale. Marek Wawrzkiewicz z UKS 6 Piła w wadze do 55 kg i Łukasz Ziembikiewicz z AZS WSPiA Poznań w wadze do 60 kg. Drugiego dnia nie zawiodły nasze juniorki i wywalczyły 5 medali: - Kamila Busse /AZS Poznań/ - I miejsce do 48 kg - Katarzyna Wiszniewska /UKS 6 Piła/ - II miejsce do 44 kg - Joanna Witkowska /Akademia Judo Poznań/ - II miejsce do 48 kg - Joanna Polerowicz /AZS WSPiA Poznań/ - II miejsce do 78 kg - Paula Kułaga /TDK Trzcianka/ - II miejsce do +70 kg Serdeczne gratulacje!!!!

Medaliści województwa wielkopolskiego w roku 2011 w dniach 1-6.08.2011 r. uczestniczyli w Międzynarodowym Campie Judo, który rozegrany został w Alzacji we Francji. Obóz był prowadzony przez dwukrotnego mistrza olimpijskiego w judo Waldemara Legienia. W zgrupowaniu uczestniczyły ekipy z Francji i Niemiec. Jednak największą atrakcję stanowiła narodowa drużyna Kuby, która przygotowywała się do Mistrzostw Świata, które niedawno zakończyły się w Paryżu. Nasi zawodnicy mogli rywalizować z aktualnymi medalistkami igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Treningi były urozmaicone: biegi, jazda rowerem, doskonalenie techniki i randori. Udział w campie był nagrodą ufundowaną przez Kanclerza WSPiA w Poznaniu pana Janusza Musiała za zdobycie medali nas mistrzostwach Polski.

W Mistrzostwach Europy Juniorek Młodszych, które rozegrane zostały na słonecznej Malcie, brało udział 37 krajów. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy tylko jeden medal wywalczony dla Polski przez Mateusza Kwiatkowskiego z Juvenii Wrocław w kategorii plus 90 kg . Nasze cztery reprezentantki przegrały swoje pierwsze walki i odpadły z turnieju. Ukrócony system repasaży nie pozwolił im na drugą szansę, pomimo, że toczyły wyrównane pojedynki - Angelika Sziwa uległa w pierwszej walce zawodniczce z Holandii Velema Do, która zdobyła tytuł Mistrzyni Europy, Paula Kułaga przegrała z francuską Caroly Roudelie - v-ce Mistrzyni Europy, Kamila Busse uległa przez yuko zawodniczce z Włoch, a Katarzyna Wiszniewska przegrała z Ukrainką. Nasze zawodniczki nie odbiegały technicznie od pozostałych, natomiast widoczny był brak obicia i stres spowodowany rangą imprezy. Po turnieju kadrowiczki brały udział w treningach jednocześnie korzystając z uroku przepięknej wyspy.

W pierwszym dniu Otwartego Pucharu Polski rozgrywanego w Opolu rywalizowali juniorzy młodsi. Dziewczęta z Wielkopolski spisały się bardzo dobrze zdobywając cztery medale: - Anna Walkowiak - II miejsce w 52 kg /TS Olimpia Poznań/ - Joanna Milej - II miejsce w 57 kg /OŚ AZS Poznań/ - Patrycja Szymankiewicz - III miejsce w 57 kg / UKS Gimnazjon Suchy Las/ - Kamila Busse - III miejsce w 48 kg / OŚ AZS Poznań/ - Paulina Niedzielska - III miejsce w 70 kg /Akademia Judo Poznań/ W drugim dniu rywalizowały juniorki i po raz kolejny nie zawiodły: - Katarzyna Wiszniewska - I miejsce w 44 kg /UKS 6 Piła/ - Kamila Busse - I miejsce w 48 kg /OŚ AZS Poznań/ - Joanna Polerowicz - II miejsce w 78 kg /AZS WSPiA Poznań/ - Paula Kułaga - II miejsce w +78 kg / TDK Trzcianka/ Gratulacje dla dziewcząt i ich trenerów!!!!