Wielkim sukcesem zakończył się XXIII Międzynarodowy Turniej Judo z Okazji Dni Leszna. Do stolicy byłego województwa leszczyńskiego przyjechało ponad 220 zawodników oraz zawodniczek z wielu miast i klubów.

W leszczyńskim turnieju udział wzięli judocy m. in. z Poznania, Strzegomia, Sławy, Rawicz, Lipna, Tuliszkowa, Pobiedzisk, Kożuchowa, Konina, Jastrowia, Przemętu, Piły oraz Nowej Soli. Uczniowski Klub Sportowy ‘Dwunastka Leszno’, jako gospodarz turnieju wystawił ponad 30 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych – dzieciach oraz młodzikach.

Podczas całodniowych zawodów w leszczyńskiej hali Trapez mnożna było zobaczyć wiele ciekawych i interesujących walk. Niektóre z nich kończył się efektownymi rzutami na ippon, inne zaś, po ciężkiej walce w parterze. Zawodnicy oraz zawodniczki niesione dopingiem swoich rodziców oraz trenerów dawali z siebie maksimum możliwości. U wielu startujących zauważyć można było chęć pokazania się z jak najlepszej strony, co w większości wypadkach kończyło się końcowym sukcesem.

Dla wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium przeznaczone były dyplomy, medale oraz statuetki.

Po uhonorowaniu wszystkich medalistów oraz medalistek nadszedł czas na klasyfikację drużynową. Najwięcej punktów w drużynówce, bo aż 23 uzbierali judocy ze Strzegomia (AKS), drugie miejsce przypadło Olimpii Nowa Sól z dorobkiem 20 punktów. Na trzecim miejscu podium z 17 punktami zaś uplasowały się aż cztery kluby – UKS Kożuchów, UKS 3 Piła, Akademia Judo Poznań, oraz gospodarz turnieju –UKS ‘Dwunastka’ Leszno!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że przez 23 lata Turniej Judo z Okazji Dni Leszna osiagnął tak wysoki poziom. Coroczny postęp w organizacji, jak i przebiegu całej imprezy motywuje nas do jeszcze większego wysiłku i wzmożonej pracy. Mamy nadzieję, że kolejne turnieje wciąż będą zaskakiwać przyjezdnych poziomem organizacyjnym oraz sportowym.

Warto odnotować, że podczas turnieju swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta Leszna – Pan Tomasz Malepszy. Nie zabrakło również Pana Krystiana Maćkowiaka – Przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miasta Leszna, przedstawiciela Rady Miasta Leszna z wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Pana Krzysztofa Kaczmarzyka oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie, a zarazem honorowego prezesa UKS 12 Pana Ireneusza Matłoki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym i jednocześnie zapraszamy ponownie za rok, na XIV Turniej z okazodziękowania składamy również dla Urzędu Miasta Leszna, Okręgowego Związku Judo w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie.