podium

Poniższy materiał został nadesłany z UKS Junior Lipno

W dniu 07.06.2015r. Zawodnik Sekcji Judo UKS ,,JUNIOR” w Lipnie Michał Gaumer startował w Pucharze Europy Judo kategorii U-15 w GYOR na Węgrzech.

Michał zdobył kwalifikacje na ten turniej, gdyż jest pierwszy w rankingu Polskiego Związku Judo w Warszawie po wywalczeniu w Pucharze Polski Judo w Suchym Lesie złotego medalu i srebrnego w Łodzi.

Michał zaprezentował się bardzo dobrze jak na debiutanta na takiej imprezie, wygrywając dwie z czterech rozegranych walk, zajmując III miejsce i tym samym brązowy medal Pucharu Europy Judo U-15.

Startujący w Pucharze Europy Michał Gaumer walczył w kategorii + 81 kg, jest pierwszym naszym zawodnikiem, który wywalczył medal w tak prestiżowych zawodach, gdzie startowało ponad 1000 uczestników z blisko 50 państw.

Mamy nadzieje, że Michał jako pierwszy otworzył drzwi na judo europejskiej maty dla pozostałych naszych utalentowanych zawodników, jakich nie brakuje w naszym klubie.

Ważną sprawą jest jednak poświęcenie olbrzymiej pracy treningowej, pogodzenie jej z   obowiązkami szkolnymi i domowymi.

Michał wszystkie te założenia realizuje perfekcyjnie, uczy się w Gimnazjum w Lesznie ul. Prusa, gdzie posiada średnią powyżej 5,00 uczęszcza na treningi 4-5 razy w tygodniu, dwa do trzech razy w miesiącu w weekendy uczestniczy w zawodach.

Wielki słowa podziękowania i uznania dla Michała, który jest na pewno świadom, że to początek wielkiej drogi do sukcesu sportowego i życiowego, mamy nadzieję że będziemy dumni z jego kolejnych wielkich osiągnięć sportowych a tym samym będzie wzorcem dla pozostałych naszych zawodników.

Michał pokazał, że wielkim sportowcem może być każdy, nawet z małej miejscowości wiejskiej jaką jest Lipno, co już niejednokrotnie historia pokazywała w innych dyscyplinach, najważniejsze są chęci, praca i możliwości rozwoju w aprobacie rodziców i środowiska.

Dziękujemy i życzymy Michałowi kolejnych sukcesów na matach naszego kraju jak i poza jego granicami.