Puchar Europy Juniorów w judo w Poznaniu – Ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy

Puchar Europy Juniorów, który odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ulicy Zagajnikowej 9, będzie dla wielu młodych judoków  ważnym sprawdzianem przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy Juniorów.  Turniej w Poznaniu jest zaliczany do cyklu światowej federacji IJF Junior World Tour i mogą w nim startować ekipy spoza Starego Kontynentu. W przeszłości te zawody, z udziałem np. świetnych Japończyków, były przepustką do kariery w dorosłym judo. Pięć lat temu w polskim turnieju zwyciężyły m.in. aktualna wicemistrzyni świata seniorek Funa Tonaki (-48kg), czy też jej rodaczki Hitomi Sakaguchi (-44kg), Mako Uchio (-52kg) i Momo Tamaoki (-57kg), jak również późniejszy mistrz Europy seniorów Francuz Walide Khyar (-60kg) oraz znakomici Holendrzy Frank De Wit (-81kg) i Michael Korrel (-90kg).

 

W stolicy Wielkopolski zobaczymy młodych judoków z 23 państw, w tym również z Australii, Kanady, Meksyku i USA. Polska ekipa będzie liczyła 47 zawodniczek i zawodników, w tym 26 osobowa kadra narodowa oraz przedstawiciele klubów. Wśród ekip klubowych najliczniejszą, bo  14 osobową reprezentację zgłosiły wielkopolskie kluby, w tym Akademia Judo Poznań, UKS 6 Piła, Poznański Klub Sportowy Olimpia, UKS Leśnik Kaczory.

 

Rok temu w Pucharze Europy Juniorów wywalczyliśmy 7 medali. Mamy nadzieję, że również w tym roku wśród najlepszych znajdą się reprezentanci Polski.  

Liczymy dobre występy zawodników i zawodniczek, którzy uzyskali już indywidualne kwalifikacje na Mistrzostwa Europy – Adama Stodolskiego (-73kg) z UKS Leśnik Kaczory, Jakuba Pankowskiego (-81kg), Wojciecha Kordyalika (+100kg) oraz Natali Kropskiej (-63kg), Mari Bączek (-78kg), Juli Świątkiewicz (+78kg), Kingi Wolszczak (+78kg) i zawodniczki z Akademii Judo Poznań Elizy Wróblewskiej (-70kg).

 

Niezależnie od sportowych emocji, których z pewnością nie zabraknie podczas Pucharu Europy, organizatorzy przygotowali również atrakcyjny program dla kibiców.

Na młodych kibiców czekają gry i zabawy sportowe:
✔Mistrzowie na macie – pady, przewroty, wyścig z piłką i inne ćwiczenia sprawnościowe, Zajęcia i zabawy poprowadzą trenerzy z PZ Judo.
✔Sprawdź swój refleks – test na profesjonalnym stanowisku Blink
✔Symulatory gier sportowych,

✔ Mistrzostwa w grze w piłkarzyki,

Każdy kto zbierze 3 pieczątki za start w konkurencjach sportowych – wygrywa nagrodę! Do wygrania pamiątkowe gadżety Polskiego Związku Judo.

Serdecznie zapraszamy 3-4 sierpnia w godzinach 10.00 – 15.00 hala UAM ul. Zagajnikowa 9.

 

Więcej informacji na www.pzjudo.pl

plakat