Miło nam poinformować, że Piła będzie organizatorem Mistrzostw Europy Młodzieży w judo w roku 2024.

List intencyjny w sprawie organizacji turnieju w Pile podpisali reprezentujący Polski Związek Judo wiceprezes Józef Jopek i członek zarządu Mariusz Groński, a w imieniu gminy Piła prezydent Piły Piotr Głowski.

– O prawo organizacji mistrzostw rywalizowaliśmy z Warszawą i Opolem. Wygraliśmy z konkurencją dzięki panu prezydentowi i pomocy miasta. Dzięki temu w przyszłym roku przyjedzie do Piły z całej Europy blisko 600 osób związanych z judo, w tym nawet 400 zawodników – poinformował wiceprezes Polskiego Związku Judo Józef Jopek.

Prezydent Piły Piotr Głowski zaznaczył, że przyznanie organizacji turnieju to efekt wieloletniej dobrej współpracy miasta z pilskim środowiskiem judo oraz doświadczenie zdobyte podczas współorganizowania wielu wydarzeń sportowych w tej dyscyplinie sportu. Zapewnił jednocześnie, że niezależnie od zmian, jakie mogą nastąpić w urzędzie, organizacja turnieju będzie kontynuowana.

– Wygrać z Warszawą to duże wyróżnienie, ale i wyzwanie. Cieszymy się, bo to nie tylko duża promocja naszego miasta, ale również korzyść dla mieszkańców i przedsiębiorców. Pan Józef Jopek mówił o 600 osobach działaczach, trenerach i judokach, ale za nimi przyjadą kibice, którzy będą przez kilka dni korzystać z usług. A to oznacza dochód dla hoteli, kawiarni, czy sklepów – podkreślił Piotr Głowski.

– Zmiany w Urzędzie Miasta Piły, które mogą nastąpić po 15 października, niczego w kwestii organizacji turnieju nie zmienią. Prezydent Beata Dudzińska – a mam nadzieję, że to ona będzie ten projekt prowadziła – nie tylko wspiera organizację mistrzostw, ale też uważa, że będzie to świetna promocja miasta – dodał włodarz Piły.

Gratulujemy!